Fotky z galerie
Klubové ZV Vánovice, Blansko 2023
Klubový Trojboj 15.7-16.7.2023 Větřkovice
Valašský pohár 2023
ZV a ZVVZ 2022
ZV Blažovice 5.5.2018
ZVVZ Prace 4.5.2018
Honičské zkoušky Potštát 10.-11.11.2017
Zkoušky vloh Blažovice 6.-7.5.2017
Trojboj Sedlnice 15.-16.7.2017
Klubová výstava 10.6.2017

Historie klubu

První jedinci plemene jagdteriér byli do naší republiky importováni počátkem padesátých let minulého století. Zápis prvního chovného jedince spolu se zápisem štěňat byl na plemenné knize zaznamenám v roce 1955. Toto plemeno patřilo pod Klub chovatelů teriérů až do roku 1969, kdy vznikl na Slovensku samostatný Klub chovatelů jagdteriérů, který měl celorepublikovou působnost a patřil pod Ústřední výbor Slovenského polovnického svazu.

K zakladatelům samostatného klubu patřili tito členové: Václav Ježek z Plzně, Jan Hlávka z Hostěradic, Jan Fijalka z Liberce, Vítězslav Tylšar z Přemyslovic, Josef Komárek ze Dvora Králové, Jaroslav Raus z Vysoké u Mělníka, MUDr. Otto Trefný z Ústí nad Labem, Pavel Duda z Frýdlantu v Čechách, Stanislav Kratochvíl z Moravan, okres Hodonín, Karel Šindepář ze Bzí, Jaroslav Hovjacký z Frýdlantu nad Ostravicí, Alois Sváček z Pravic u Znojma, Oldřich Fišer ze Soudné, Oldřich Vydra z Černého Dolu a Miroslav Pánek z Pavlíkova, okres Rakovník. Prvními fukcionáři v nově vzniklém klubu byli – místopředseda Dr. Leopold Lederer z Brna, matrikář Václav Ježek, hlavní poradce chovu farář Antonín Urban, poradce chovu pro Čechy Miroslav Šťastný a členové výboru Karel Sekula, Antonín Bajer a Oldřich Fišera. Mezi významné chovatele a příznivce tohoto plemene dále patřili Josef Požár z Třebíče, Jaroslav Süsser z Rýmařova, Karel Zatloukal z Olomouce, Josef Břichovský z Kostelce nad Orlicí, Eduard Hrabal ze Želechovic, Alois Klos z Libhoště, Zdeňek Knesl z Uhřic a Antonín Navrátil z Kojetína.

V té době pak mladší generace Jiří Becha z Jamolic, Ivan Minář z Třebíče, Jaroslav Holoubek ze Zbýšova, Siniša Čapek z Dubňan, Jindřich Pavlík z Třebíče, Josef Zelina z Libhoště, Vladimír Divácký z Karlína, Josef Švábík z Dražůvek, Miroslav Hadáček z Příbrami, Zdeňek Skrbek z Opavy, František Kohoutek z Vyšehorek, Josef Kovařčík z Jakubčovic, Milan Labuda z Dubňan, MVDr. Jiří Malý, Jaroslav Motyčka z Višňového u Znojma, František Stehlík z Tábora, Jiří Pacek z Kuřimi, Marian Penzeš z Vimperka, Jaroslav Pokorný z Moravské Třebové, Václav Šmahel z Dolních Kounic, Miroslav Trost z Dolního Dvořiště, Josef Uher z Modříjovic a Karel Zatloukal ml. z Vápené.

V roce 1990 část chovatelů z Čech vystoupila z tohoto klubu a vytvořila samostatný Klub chovatelů jagdteriérů v Čechách. Náš Moravskoslezský klub chovatelů jagdteriérů byl ustaven až po rozdělení Československa na Českou a Slovenskou republiku, v roce 1993.

Naši členskou základnu tvoří bezmála čtyřista zájemců o další zušlechťování tohoto plemene. K dispozici máme přes sedmdesát chovných psů a téměř stopadesát chovných fen. Roční produkce štěňat se pohybuje mezi třista až třistapadesáti jedinci.

Moravskoslezský klub chovatelů jagdteriérů je od roku 1998 řádným členem Euroklubu, který sdružuje evropské zájemce o chov německého loveckého teriéra z Německa, Rakouska, Lucemburska, Švýcarska, Švédska, Slovenska a České republiky.