Fotky z galerie
Klubové ZV Vánovice, Blansko 2023
ZV a ZVVZ 2022
ZV Blažovice 5.5.2018
ZVVZ Prace 4.5.2018
Honičské zkoušky Potštát 10.-11.11.2017
Zkoušky vloh Blažovice 6.-7.5.2017
Trojboj Sedlnice 15.-16.7.2017
Klubová výstava 10.6.2017
Klubová výstava 11.6.2016
Trojboj Zátor 13.-14.8.2016

Historie klubu

První jedinci plemene jagdteriér byli do naší republiky importováni počátkem padesátých let minulého století. Zápis prvního chovného jedince spolu se zápisem štěňat byl na plemenné knize zaznamenám v roce 1955. Toto plemeno patřilo pod Klub chovatelů teriérů až do roku 1969, kdy vznikl na Slovensku samostatný Klub chovatelů jagdteriérů, který měl celorepublikovou působnost a patřil pod Ústřední výbor Slovenského polovnického svazu.

K zakladatelům samostatného klubu patřili tito členové: Václav Ježek z Plzně, Jan Hlávka z Hostěradic, Jan Fijalka z Liberce, Vítězslav Tylšar z Přemyslovic, Josef Komárek ze Dvora Králové, Jaroslav Raus z Vysoké u Mělníka, MUDr. Otto Trefný z Ústí nad Labem, Pavel Duda z Frýdlantu v Čechách, Stanislav Kratochvíl z Moravan, okres Hodonín, Karel Šindepář ze Bzí, Jaroslav Hovjacký z Frýdlantu nad Ostravicí, Alois Sváček z Pravic u Znojma, Oldřich Fišer ze Soudné, Oldřich Vydra z Černého Dolu a Miroslav Pánek z Pavlíkova, okres Rakovník. Prvními fukcionáři v nově vzniklém klubu byli – místopředseda Dr. Leopold Lederer z Brna, matrikář Václav Ježek, hlavní poradce chovu farář Antonín Urban, poradce chovu pro Čechy Miroslav Šťastný a členové výboru Karel Sekula, Antonín Bajer a Oldřich Fišera. Mezi významné chovatele a příznivce tohoto plemene dále patřili Josef Požár z Třebíče, Jaroslav Süsser z Rýmařova, Karel Zatloukal z Olomouce, Josef Břichovský z Kostelce nad Orlicí, Eduard Hrabal ze Želechovic, Alois Klos z Libhoště, Zdeňek Knesl z Uhřic a Antonín Navrátil z Kojetína.

V té době pak mladší generace Jiří Becha z Jamolic, Ivan Minář z Třebíče, Jaroslav Holoubek ze Zbýšova, Siniša Čapek z Dubňan, Jindřich Pavlík z Třebíče, Josef Zelina z Libhoště, Vladimír Divácký z Karlína, Josef Švábík z Dražůvek, Miroslav Hadáček z Příbrami, Zdeňek Skrbek z Opavy, František Kohoutek z Vyšehorek, Josef Kovařčík z Jakubčovic, Milan Labuda z Dubňan, MVDr. Jiří Malý, Jaroslav Motyčka z Višňového u Znojma, František Stehlík z Tábora, Jiří Pacek z Kuřimi, Marian Penzeš z Vimperka, Jaroslav Pokorný z Moravské Třebové, Václav Šmahel z Dolních Kounic, Miroslav Trost z Dolního Dvořiště, Josef Uher z Modříjovic a Karel Zatloukal ml. z Vápené.

V roce 1990 část chovatelů z Čech vystoupila z tohoto klubu a vytvořila samostatný Klub chovatelů jagdteriérů v Čechách. Náš Moravskoslezský klub chovatelů jagdteriérů byl ustaven až po rozdělení Československa na Českou a Slovenskou republiku, v roce 1993.

Naši členskou základnu tvoří bezmála čtyřista zájemců o další zušlechťování tohoto plemene. K dispozici máme přes sedmdesát chovných psů a téměř stopadesát chovných fen. Roční produkce štěňat se pohybuje mezi třista až třistapadesáti jedinci.

Moravskoslezský klub chovatelů jagdteriérů je od roku 1998 řádným členem Euroklubu, který sdružuje evropské zájemce o chov německého loveckého teriéra z Německa, Rakouska, Lucemburska, Švýcarska, Švédska, Slovenska a České republiky.